1
Störningar

Störningar

1
1
Pågående arb.

Pågående arbeten

1
  •  
  •    
  • Din rättelse/kommentar kommer att mejlas till kommunikationsenheten.
     
    Din rättelse/kommentar kommer att mejlas till kommunikationsenheten.
     
  • Dra reglaget till höger för att skicka formuläret

Kontakta Kils kommun

Telefon
0554-191 00
Telefontider
8:00-12.00 och 13.00-16:00
E-post
kommun@kil.se
Besökstider
8:00-12.00 och 13.00-16:00
Besöksadress
Östra Torggatan 2D
665 23 Kil
Fakturaadress
FE 1407
645 88 Strängnäs

Fler kontaktuppgifter

Turlistor skolskjuts

Här hittar du turlistor med information om tid och plats för våra skolskjutsar. Med reservation för förändringar. Hemresetiderna kommer att finnas på respektive skola.

Hitta till din skolas turlistor

Bodaskolan

BUSS 7 (TUR NR 1054) - påstigningsplats och tid
  • Ärtetan Skräddarbråten 06:40
  • Ärtetan Ljungby 06:43
  • Ärtetan där Nole 06:46
  • Björknäs 6  06:52
  • Björknäs 5 06:56
  • Högboda Gård Tomthaget 06:59
  • Högboda Gård Gamla skolan 07:00
  • Björknäs 26 07:05
  • Södra Grimstad Björkås 07:11
  • S:a Grimstad 07:14
  • Högboda Näset 07:17
  • Högboda Rönnbacka 07:18
  • Brevik 07:23
  • Breviksängen 07:26
  • Nyängen 07:28
  • Kärrsängen verkstaden 07:33
  • Boda skola 07:36
  • Sannerudsskolan 07:55

Tider och hållplatser ovan uppdaterade 14 augusti kl 15:52

 

BUSS 8 (TUR NR 1055) -  påstigningsplats och tid

  • Lenemyrakorset 06:54
  • Lene Knappen 07:04
  • Lene Granlunden 07:05
  • Bodatorp 07:07
  • Östmarken Fjällsäter 07:25
  • Renstad 07:34
  • Renstad Lobacken 07:35
  • Takenetorp 07:39
  • Smedserud 5 07:42
  • Smedserud Höglunda 07:43
  • Boda Skola 07:50

BUSS 6 (TUR NR 1075) - påstigningsplats och tid

  • Hagbacksvägen 06:50
  • N:a Boda Sjön (badplats) 07:20
  • N:a Boda 07:23
  • N:a Boda 23 07:24
  • Bodaskolan 07:26

Fageråsskolan

BUSS 5 (TUR NR 1005) - påstigningsplats och tid

  • Skogsvägen 07:50
  • Fryksta Tomtebo 07:59
  • Frykfors Edvardsberg 08:06
  • Frykfors Herrgården 08:07
  • Skogs Gård 08:11
  • Prästbol 08:16
  • Karlsbol Åsen 08:20
  • Fagerås 08:23
  • Fageråsskolan 08:25

BUSS 9 (TUR NR 1007) - påstigningsplats och tid

  • Östra Glänne Nyhem 08:01
  • Gassebolskorset 08:15
  • Gönäs 08:17
  • Gönäs Banvaktstugan 08:19
  • Fageråsskolan 08:25

BUSS 6 (TUR NR 1004) - påstigningsplats och tid

  • Lene Lövåsen 07:35
  • Lene Litern 07:36
  • Lene Berget 07:37
  • Lene Gönäsvägen 07:37
  • Säldebråten, Backen 07:43
  • Solbacka 07:47
  • Tomta Sjöbråten 07:51
  • Skållerud kors mot hembygdsgården 07:59
  • Ås Strängnäs 08:09
  • Blankeberg 08:15
  • Lindesnar Smebacken 08:17
  • Fageråsskolan 08:25

BUSS 6 (TUR NR 1075) - påstigningsplats och tid

  • Påstigningsplats tid
  • Högboda gård 07:12
  • Högboda Sagostigen 07:26
  • Fageråsskolan

BUSS (TUR NR 1075) - påstigningsplats och tid

  • Påstigningsplats tid
  • Högboda gård 07:12
  • Högboda Sagostigen 07:26
  • Fageråsskolan

Tolitaskolan

BUSS 9 (TUR NR 1033) - påstigningsplats och tid

  • Korset till Kammersrud 06:55
  • Nilsby Hägne 07:02
  • Korset till Tomthult 40 07:05
  • Tomthult Kul 07:07
  • Norra Smedstad (vändplan) 07:13
  • Säby Gård 07:17
  • Kattnäsvägen 07:19
  • Annita 07:23
  • Nedre Bondestad Stora vägen hlp 1 07:24
  • Nedre Bondestad Stora vägen hlp 2 07:25
  • Nedre Bondestad Stora vägen hlp 3 07:26
  • Tolitaskolan 07:30

BUSS 9 (TUR NR 1066) - påstigningsplats och tid

  • Råglanda 07:33
  • Trångstad 14 07:35
  • Trångstad Dalen 07:37
  • Rudstorp Gatback 07:38
  • Sörby 2 07:44
  • Korsning Enås Haga/Enås Bostället 07:48
  • Trångstad Ås 07:51
  • Råglanda Gärdet 07:53
  • Tolitaskolan 07:55

BUSS 10 (TUR NR 1041) - påstigningsplats och tid

  • Edsbacken 07:15
  • Gunnarshus/Mosstorpet 07:24
  • Västra Ringstad 07:28
  • Korset Frykerudsvägen 07:38
  • Moholm 07:42
  • Östra Glänne Sanningen 07:46
  • Tolitaskolan 07:52

BUSS 11 (TUR NR 1040) - påstigningsplats och tid

  • Nolby Gård 07:00
  • Frykåsen 07:09
  • Frykåsen 12 07:11
  • Forsnäs 07:13
  • Forsnäshaget 07:16
  • Övre Bondestad, gamla skolan 07:19
  • Myrängsdrågen 07:25
  • Tolita, där väst 07:27
  • Tolita skola 07:30

BUSS 11 (TUR NR 1042) - påstigningsplats och tid

  • Trångstad Harsätterstorp 07:35
  • Trångstad Ängen 07:36
  • Trångstad Lugnet 07:39
  • Söderås 07:43
  • Bäckängen 07:50
  • Tolita skolan 07:55

Vikstaskolan

BUSS 1 (TUR NR 1058) - påstigningsplats och tid

  • Hannäs 08:15
  • Tollstadtorps Gård 08:17
  • Tollstad Framvik 08:18
  • Tollestad 5 08:20
  • Tollestadbacken 08:21
  • Vikstaskolan 08:25

BUSS 1 (TUR NR 1060) - påstigningsplats och tid

  • Frykenslingan 07:45
  • Lökene Mon 07:50
  • Illberg 07:57
  • Mogården 08:02
  • Halsmo 08:04
  • Stolpen 08:06
  • Vikstaskolan 08:11

BUSS 2 (TUR NR 1059) - påstigningsplats och tid

  • Stenen 08:15
  • Vikstaskolan 08:20

BUSS 2 (TUR NR 1057) - påstigningsplats och tid

  • Gunnita Högbacka 07:53
  • Östra Gunnita 07:55
  • Gunnita 20 07:55
  • Framgården 07:57
  • Norra Rävlinge 07:59
  • Rävlinge 08:00
  • Sandlyckevägen 08:02
  • Äng 08:03
  • Fryksta Vattenverk 08:05
  • Vikstaskolan 08:10

Sannerudsskolan F-9

 BUSS 1 (TUR NR 1001) - påstigningsplats och tid

  • Ärtetan Skräddarbråten 06:35
  • Björkenäs 06:39
  • Högboda Gård 06:40
  • Björknäs 5 06:41
  • Björknäs 6 06:43
  • Gunnarstad 06:45
  • S:a Grimstad 06:46
  • Högboda Näset 06:47
  • Smedserud Höglunda 06:50
  • Norra Boda 23 06:52
  • Mörterud 07:00
  • Lene Lövåsen 07:02
  • Lene Annelund 07:03
  • Korset mot Granmossen 07:03
  • Lene stallet 07:04
  • Säldebråten Backen 07:07
  • Rörmyren 07:08
  • Haggärdet korset 07:09
  • Fjäll 07:11
  • Ås 07:15
  • Blankeberg 07:19
  • Duvåsen Edsberg 07:21
  • Sunnevägen Fagerås 07:24
  • Sannerudsskolan 07:34
  • Dalliden 07:35

BUSS 5 (TUR NR 1077/1087) - påstigningsplats och tid

  • Tolitaskolan 07:28
  • Råglanda 07:30
  • Sörbymyren 07:36
  • Sörby 2 07:38
  • Rud 07:40
  • Hannäsvägen 07:43
  • Sannerudsskolan 07:49

BUSS 2 (TUR NR 1002) - påstigningsplats och tid

  • Gönäs 06:45
  • Myre 06:49
  • Skogs Gård 06:59
  • Frykfors 07:02
  • Gunnita Högbacka 07:04
  • Vändplatsen Södra Välsäter 07:19
  • Apertin 07:27
  • Stenen 07:31
  • Sannerudsskolan 07:42

BUSS 3 (TUR NR 1003) - påstigningsplats och tid

  • Milhägne 06:50
  • Nilsby Emaus 06:55
  • Nilsby 06:55
  • N.Bondestad stora vägen hlp 1 07:10
  • Annita 07:11
  • Korset till Kattnäsvägen 07:15
  • Tollestad 10 07:25
  • Sandlyckevägen 07:25
  • Kyrkvärdsvägen 14 07:27
  • Brages väg 07:33
  • Svanen 07:38
  • Sannerudsskolan 07:40
  • Ostingevägen 2 08:00

BUSS 4 (TUR NR 1061) - påstigningsplats och tid

  • Sönnemyra 06:30
  • Övre Bondestad 06:37
  • Södra Näs 06:55
  • Edsbacken 07:00
  • Ringstad Hagen 07:15
  • Tröstad Annedal 07:16
  • Korset Frykerudsvägen 07:18
  • Ö:a Glänne Nyhem 07:19
  • Moholm 07:22
  • Ö:a Glänne Hagen 07:25
  • Trångstad Jonstorp 07:30
  • Rudstorp Gatback 07:35
  • Sannerudsskolan 07:40