4
Störningar

Störningar

4
1
Pågående arb.

Pågående arbeten

1
  •  
  •    
  • Din rättelse/kommentar kommer att mejlas till kommunikationsenheten.
     
    Din rättelse/kommentar kommer att mejlas till kommunikationsenheten.
     
  • Dra reglaget till höger för att skicka formuläret

Kontakta Kils kommun

Telefon
0554-191 00
Telefontider
8:00-12.00 och 13.00-16:00
E-post
kommun@kil.se
Besökstider
8:00-12.00 och 13.00-16:00
Besöksadress
Östra Torggatan 2D
665 23 Kil
Fakturaadress
FE 1407
645 88 Strängnäs

Fler kontaktuppgifter

Kalender

Två tjejer fikar och skrattar. Här kan du äta och fika i Kil. Här kan du tipsa om evenemang till kalendern på kil.se Man med kikare. Upptäck Kil du också. Ett par med flyttkartonger. Läs mer om hur det är att bo här.
Äta och fika i Kil Tipsa Upptäck Kil Flytta hit

Tisdag, 19 februari Fotoutställning - Ett år i Norge Onsdag, 20 februari Fotoutställning - Ett år i Norge Möten om ny skola/förskola med intresserade Kilsbor Torsdag, 21 februari Dam- och herrfrukost Fotoutställning - Ett år i Norge Kommunfullmäktige Idrottscafé om travsport Fredag, 22 februari Fotoutställning - Ett år i Norge Lördag, 23 februari Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Fotoutställning - Ett år i Norge Söndag, 24 februari Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Akvarell - prova på Fotoutställning - Ett år i Norge Måndag, 25 februari Sportlovsaktivitet: Isbana för allmänheten Sportlovsaktiviteter: Allmänhetens åkning Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Sportlovsaktivitet: Utställning med Kulturskolans bildelever Sagostund "Bu & Bä" + Pyssel Sportlovsaktivitet: Bilder från När och fjärran Fotoutställning - Ett år i Norge Tisdag, 26 februari Sportlovsaktivitet: Isbana för allmänheten Sportlovsaktiviteter: Allmänhetens åkning Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Sportlovsaktivitet: Utställning med Kulturskolans bildelever Sportlovsaktivitet: Bilder från När och fjärran Fotoutställning - Ett år i Norge Pyssel Pyssel Bågskytte Onsdag, 27 februari Företagsfrukost Sportlovsaktivitet: Isbana för allmänheten Sportlovsaktiviteter: Allmänhetens åkning Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Sportlovsaktivitet: Utställning med Kulturskolans bildelever Sportlovsaktivitet: Bilder från När och fjärran Fotoutställning - Ett år i Norge Torsdag, 28 februari Sportlovsaktivitet: Isbana för allmänheten Sportlovsaktiviteter: Allmänhetens åkning Dam- och herrfrukost Bland drakar & dragqueens Sportlovsaktivitet: Frykstabacken Sportlovsaktivitet: Utställning med Kulturskolans bildelever Sportlovsaktivitet: Bilder från När och fjärran Fotoutställning - Ett år i Norge Spelturnering
Byt månadfebruari 2019Byt månad
Välj månadmtotfls
Välj vecka28293031123
Välj vecka45678910
Välj vecka11121314151617
Välj vecka18192021222324
Välj vecka25262728123
Välj vecka45678910
Så här fungerar kalendern
Visa dagens evenemang

Klicka på datum för att se dagens evenemang. Datum med fetstil visar att det finns fler evenemang samma dag.

Visa veckans evenemang

Klicka på pilen framför veckan för att se veckans evenemang

Visa månadens evenemang

Klicka på pilen framför månad för att se månadens evenemang

Klicka här för att tipsa oss om dina evenemang.